bronski

bronski | nic

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
br0nski
ked dvaja robia to iste...
 
Jojojo
Jojojo | 3.5.2022 21:35

Čože? V Rusku oslavujú Vlasova???


Jojojo
Jojojo | 3.5.2022 21:53

Veľmi zaujímavé formulácie: "spolupracoval s Hitlerom v mene slobodnej Ukrajiny/Ruska"... Tiso spolupracoval s Hitlerom v mene čoho?

Vám už ľudia načisto hrabe...


bronski
bronski | 3.5.2022 23:09

mas pravdu , v rusku sa oslavuju len masovi vrahovia- lenin stalin a este parchrapunov, spomenul som si na beriju - ten bol extra chrabry

😝


Jojojo
Jojojo | 4.5.2022 06:02

Héj? Oslavujú? Na Guláši čo deň, to nová informácia!


| 4.5.2022 08:13

jojojo, takze podla teba v rusku stale neoslavuju stalina a lenina? a pocty obeti komunistickeho teroru su len zapadna propaganda?


Nehanebná bublina
Nehanebná bublina | 4.5.2022 08:58

Obaja bojovali proti boľševikom, preto sú pre Russkú nenávisť takí atraktívni.


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 4.5.2022 09:12

Jojojo | 3.5.2022 21:35 - "Čože? V Rusku oslavujú Vlasova???"
Čože? V tom príspevku je to napísané???


x
x | 4.5.2022 09:24

jojo, nauč sa ruštinu (lebo bežný rus nerozpráva anglicky) a choď na výlet do ruska. Do Ruska nie do Moskvy alebo Petrohrad nie je rusko. Choď do Voronežu, Astrachanu. Daj si niekde pifko a pokecaj s miestnymi. Daj témy ako II.svetová u nich veľká vlastenecká. alebo daj 56 v madarsku, 68 československo. ale top téma je ak sa ich spýtaš ako by mala vyzerať celosvetová geopolitická situácia. tam pochopíš ich šialenosť a utrhnutosť od reality.


Jojojo
Jojojo | 4.5.2022 10:46

Medzi Banderom a Vlasovom je okrem iného ten rozdiel, že ten druhý nie je vo svojej krajine "oslavovaný". A oslavovaním myslím z oficiálnych miest, stavaním pamätníkov a podobné provokácie susedných krajín. Čo si myslia miestni štamgasti je mi viac-menej jedno. Aj na guláši píšete takéto sprostosti a nechávam vás žiť. Ale toto už prekračuje všetky medze.

Čo tak ísť sa spýtať pamätníkov na Východné Slovensko, ako si spomínajú na prechod banderovcov? Alebo do Varšavy, ako tam Vlasov bojoval "v mene slobodného Ruska"?


Jojojo
Jojojo | 4.5.2022 10:49

A samozrejme nie je oslavovaný ani Lenin, ani Stalin. Ešte aj Putinove slová o tom, že rozpad ZSSR bol tragédiou museli vyť vytrhnuté z kontextu, aby sa dali propagandisticky zneužiť.


Nathanael
Nathanael | 4.5.2022 13:14

Jojojo: Aha, takže mauzóleum už zbúrali? A takéto snímky sú asi fotomontáž: https://img.akt...=1651615200&e=0

"...stavaním pamätníkov a podobné provokácie susedných krajín" - mauzóleum Lenina nie je provokácia? Či len Rusi majú právo urážať sa a určovať kto a čím ich provokuje. Inak povedané - nech idú naozaj tam, kam ich posiela celý svet s takým prístupom. Si to dokonale vystihol touto poznámkou. Ukrajina postaví pomník a Putinovi to legitimuje inváziu. Lebo on chce asi len tie pomníky rozbombardovať, akurát sa nevedia trafiť, tak to bombardujú všetko.
Inými slovami - v normálnej spoločnosti je úplne irelevantné kto sa čím cíti provokovaný.


Jojojo
Jojojo | 4.5.2022 15:31

Kde som tvrdil, že banderovský pomník legitimizuje inváziu? O čom točíš? Akurát to slušne nahráva ruskej propagande.
To, že proaktívne nezdemolujú leninove mauzóleum neznamená, že ruská štátna moc uctieva marxizmus-leninizmus, všakže... Tiež sa mi vidí, že Putin odsúdil stalinizmus a všetky stalinské zločiny už dosť dávno. Aj sa ospravedlnili Poliakom za Katyň. Ukrajina sa kedy ospravedlní za banderovcov?
Naši susedia asi zabudli, že na vyčíňanie vlasovcov vo Varšave doplatilo 80 tisíc ľudí, medzi nimi 3 tisíc Čechov. Asi zabudli, že banderovci nenávideli Poliakov rovnako, ako Rusov...
Povedz Nathanael, už si videl na dverách klincom pribité za hlavičku dvojmesačné dieťa? Chceš? Stačí keď budeš hulákať Sláva Ukrajine! a môže sa ti to splniť.


bronski
bronski | 4.5.2022 17:02

Jojojovi:
Nasral si si do huby 😀
V rusku "nie je "zabalzamovany lenin oslavovany ?!, tak je asi vystaveny na vystrahu, ked nie na obdiv...? 😂👌

tak len pokracuj nasieranim si do vlastneho hniezda 😀


bronski
bronski | 4.5.2022 17:09

Jojojovi:
Putin 'odsudil' marxizmus leninizmus, je o tom nejaky dokaz, alebo mu citas sny 😀
Banderovci kruto vrazdili neviniatka
Ruski asvabaditeli nezne ponizovali zneuctivali znasilnovali zeny a dievcata na ich cesTe na zapad.. tak isto ako kradli a rabovali u oslobodzovanych ,
mojnebohy stary otec by ti vedeli porozpravat


bronski
bronski | 4.5.2022 17:13

Jojojovi #3
nepochopil si memecko,ale zrejme zamerne
Vlasov =bandera = jedno a to iste jest vo svojej podstate
Otazkou je preco sa v dnesnej RF vystriha pred prvym a utajuje sa druhy.


Jojojo
Jojojo | 4.5.2022 19:18

Lenin je viac atrakciou pre japonských turistov, ako miestom pre nejaké seansy a budovanie kultu osobnosti. Ale pokračuj, ľudová múdrosť hovorí, že v ignorancii je sila.
Viac smajlíkov - viac adidas.


Nathanael
Nathanael | 5.5.2022 11:11

Jojojo: Úchyláci existovali vždy. Na to netreba ani Banderu ani Putina. A v podstate je úplne jedno, či sa Putin hlási k Leninovi alebo starej Blažkovej. Pointa je v tom, že všetky dôvody, ktoré Rusi uvádzajú, sú irelevantné. A všetky pramenia z nejakej minulosti, v nejakom mýte. Áno, hovoriť, že Putin sa hlási k ZSSR je v podstate blbosť. Ale rovnaká blbosť, je vyťahovať Banderu. Že Ukrajinci Rusov "nemajú radi", je fakt. Ale čo urobí normálny človek, keď ho niekde nemajú radi - buď tam nechodí, alebo sa snaží správať sa tak, aby názor na neho zmenili. Čo urobí "Rus" - "zbije" každého, kto sa na neho "škaredo pozrie". Jasné, že Ukrajinci neboli a nie sú všetci do jedného anjeli. A jasné, že nie všetci Rusi boli a sú diabli. Rovnako pred druhou svetovou vojnou neboli všetci Nemci zlí a všetci spojenci dobrí. Napriek tomu vieme (okrem nejakých exotov) jasne pomenovať, kto bol agresor a v podstate je konsenzus, že Hitlerovi sa nemalo ustupovať, pretože jeho ciele boli z princípu nezlučiteľné s existenciou ostatných krajín v takom zmysle, ako vtedy existovali. Z tohto hľadiska je Putinova vojna dnes v princípe úplne rovnaká. Tak ako Nemcov nikto neohrozoval a len ich chorá ideológia im velila, že majú právo násilím si zobrať územie, ktoré im nepatrilo, tak nikto neohrozuje Rusov a keby sami nechceli, nikto ich do žiadnej vojny nevtiahne. Cieľom ich vojny je napĺňanie ich zvrátených mýtov o nadradenosti a preto akékoľvek ustupovanie je také isté, ako ustupovanie Hitlerovi.


bronski
bronski | 5.5.2022 11:14

je zaujimave ako 'nejaky trololo' zo slovenskeho gulasu vie zmerat sucasnu popularitu VIL
https://www.lid...n_zahranici_ele

tk nam tu skus spocitat vsetky tie leninove budovy ulice , prospekty ( triedy) stanic metra sochy busty fabriky atd kt su stale na ociach

len v moskve ma do stovecky soch a bust
https://web.arc.../189965917.html
https://ru-lenin.livejournal.com/40157.html


Jojojo
Jojojo | 5.5.2022 13:04

Nathanael a ktorí presne Ukrajinci nemali Rusov radi? Tí na Kryme, na Donbase, v Odese alebo v Charkove?

Aké to je prejsť od nenávisti ku kotlebovcom k zľahčovaniu neonacistickej zberby na Ukrajine?


Nathanael
Nathanael | 5.5.2022 13:48

Jojojo: Už sa opakuješ, odbočuješ od podstaty, atď, atď... Zľahčovať neonacistov nikto nechce. Len faktom je, že sú všade. Aj v Rusku. Aj u nás. A áno - násilie, na ktoré narážaš bolo. A bez snahy o ospravedlňovanie kohokoľvek, boli to do veľkej miery vzájomné potýčky podobne ladených skupín. Koniec koncov preto som aj písal o tých anjeloch a diabloch... Rusko ale označila za nepriateľa celú Ukrajinu. Z toho vyplýva, že celé Rusko je neonacistické. Hitler si vydupal obsadenie Sudetov a neskôr zánik ČSR. Lebo tam boli potýčky medzi Nemcami a Čechmi. Hitler zaútočil na Poľsko. Lebo tam boli potýčky medzi Nemcami a Poliakmi. Áno boli. Tam aj tam. A blbci boli na oboch stranách. Putin robí presne to isté. Podnecoval nepokoje a potom išiel "chrániť". Ukrajina sa má len tak prizerať, keď má územné straty. Ale skúsili by samostatnosť vyhlásiť napr. Čečenci...

A kľudne si to povedzme priamo - áno, je to konfrontácia dvoch svetov. Ustúpiť Rusku ale znamená rezignovať na právo žiť v tom našom svete. Rusko si vybralo, že chce byť iným svetom. Jeho voľba. Ale nemá právo rozhodovať v akom svete bude Ukrajina a v akom svete budeme my.


bronski
bronski | 5.5.2022 14:39

naco s nim stracas cas , s tupym trolom, kt len verklikuje kremelsku propagandu o neonacistoch v ukrajine, ale to ze najvecsimi neonacistami sucastosti su prave rusi nevidi nechce vidiet a popiera


Jojojo
Jojojo | 5.5.2022 17:52

Jasné Nathanael, vyvolalo to Rusko. Putin bol rozdávať pirôžky na Majdane.

Teraz naspäť k podstate toho výgrcku, čo tu prevzal bronski: v mene čoho spolupracoval s Hitlerom Tiso?
A pripomínam, že Tiso nemá zďaleka toľko za ušami, ako tí dvaja páni navrchu. Tiso je politicky zodpovedný za deportácie, ale ťažko mohol vedieť, čo sa deje v Osvienčime. Tisovi vojaci nepáchali zverstvá ani v Poľsku, ani v ZSSR ani nikde, naopak, často pomáhali a sa zastávali domácich civilov pred Nemcami. Tamtí dvaja bronskeho pánkovia sú priamo zodpovední za spôsoby, akými presadzovali svoju politiku a nad vyčíňaním ich vojakov žasli aj esesáci.

Niekto by mal pani rezidentke povedať, že by urobila lepšie, keby zdravila radšej "Na stráž!".


Nathanael
Nathanael | 6.5.2022 13:09

Jojojo: Už som raz napísal - keby sa históriou neoháňal Kremeľ, neoháňal by sa ňou nikto. Ba vlastne by možno ani nijaký konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom nebol.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader